Bilişsel Bozukluğu Olan Hastalarda Sitikolin Etkilidir Ve İyi Tolere Edilmiştir | Sitikolin Nedir ?

Bilişsel Bozukluğu Olan Hastalarda Sitikolin Etkilidir Ve İyi Tolere Edilmiştir

Sitikolin ile ilgili deneyler gerçekleştirilmiş ve hastalarda sitikolin kullanımının nasıl bir etki sağladığı incelenmiştir. Hafif bilişsel bozukluk olan bireylerde ağız yoluyla kullanılan sitikolin güvenilirliği ve etkinliğini değerlendirmek için pek çok çalışma yapılıyor ve bu çalışmalar sonucunda zaman içerisinde hastaların yaşamış olduğu bilişsel bozukluğuna sebep olan hastalığın ilerlemediği gözleniyor. Çalışma ve kontrol grupları arasında hafif fakat istatistiksel olarak anlamlı bir fark bulunmamış hastalığın ilerleyişini durdurulurken diğer taraftan da hastalığın seyrinin hafiflemesi mümkün olmuştur.

Bilişsel bozukluğu olan hastalarda sitikolin etkilidir ve iyi tolere edilmiştir. Yapılan deneyler bunu desteklemektedir ve birçok pek çok birey daha sağlıklı daha kaliteli bir yaşam sürebilmektedir. Sitikolinin pek çok etkisi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ve en önemlisi bilişsel fonksiyon bozukluğu olurken diğer özellikleri arasında kilo kontrolü, diyet takviyesi, görme bozukluklarına sağlamış olduğu etki ile tercih ediliyor.

Sitikolin yalnızca yetişkinler ve yaşlılar için değil bunun dışında çocuklar için de kullanılabilecek bir üründür. Sitikolin fosfolipitlerin biyosentezini aktif hale getirir merkezi sinir sisteminin güçlenmesini ve beyin metabolizmasının sağlamış olduğu hormon seviyelerini arttırır. Vasküler ve bilişsel fonksiyon bozukluğu olan hastalarda sitikolin etkisi sayesinde iyileşme mümkün olur. Türkiye’de kullanılan bu ilaç Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da reçetesiz olarak satılmakta, diyet takviyesi olarak bilinmektedir. Kullanımında hiçbir sakınca yoktur. Özellikle yalnız yetişkinler için değil çocuklar için de sitikolin kullanıma uygundur.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir