Sitikolin Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğunda Etkilidir | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğunda Etkilidir

Sitikolin insan vücudunda doğal olarak oluşturulan bir beyin kimyasaldır. Yalnızca vücut tarafından değil bir ilaç olarak ağızdan alımı da mümkündür. Sitikolin kafa travmalarında alzheimer gibi bilişsel bozukluklar da yaşa bağlı olarak oluşan hafıza kayıplarında inme, parkinson hastalığı tedavisinde aynı zamanda sitikolin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda etkilidir. Etkisi klinik testlerle kanıtlanan bu takviye ilaç başta inme için geliştirilmiş olsa da daha pek çok Avrupa ülkesinde denenerek reçeteli bir ilaç olarak tanıtılmaktadır. Beyinde ortaya çıkan dolaşım problemleri ile ilgili düşünme problemlerine çözüm oluşturmaktadır. ABD’de özellikle sitikolin bir diyet takviyesi olarak kullanılıyor.

Sitikolin fosfatidilkolin adı verilen bir beyin kimyasalını arttığı düşünülse de bu ürünün beyin fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için aşırı bir önem taşıdığı görülmektedir. Sitikolin yalnızca sinirlerin etkisini sürdürebilmesi için gereken zar aktif görev ayrıca beyinde oluşan tahribata ve yaralanmalarda da beyin dokusu hasarı ne azaltır. Sitikolin dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunda etkilidir ve kullanım şekli ile doldurma uygun kullanıldığı takdirde pek çok hastanın kolayca tedavi olabilmesi ya da karşı karşıya kaldığı durumda semptomların etkisini azaltması mümkün olur. Kullanım alanları ve verimliliği tespit edildiğinde yaşa bağlı hafıza problemlerin de ciddi bir fayda sağladığı görülüyor. Ağız yoluyla alınan sitikolin gibi uzun süreli hastalıkların tedavisinde hasta belleğini ve davranışını iyileştirmeye etki ettiği görülmektedir Ayrıca sitikolin kilo kontrolü konusunda da hastalara büyük bir kolaylık sağlar.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir