Sitikolin Faydaları | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Faydaları

Sitikolin faydaları bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış ve pek çok yararı bulunan kolin grubu bir moleküldür. Sitikolin hafızayı keskinleştirmek, bilişsel düşüğü önlemek ve geliştirmek amacıyla kullanılmaktadır. Sitikolin çeşitli klinik çalışmalar faydaları ispatlanmış odak ve zihinsel berraklığı artırdığı kesinleşmiştir. Kafein ve kolin içeren bir içeceğin 60 kişi üzerinde yapılan çalışması sonucunda bilişsel verimliliği arttırdığı görülüyor ve aynı zamanda reaksiyon süresini kısalttığı da biliniyor.

Sitikolin faydaları özellikle yaşa bağlı bilişsel düşüş konusunda görülmektedir. Beyne giden kan akışının azalması ve diğer problemler sebebiyle düşme eğiliminde olan hafıza ve bellek sağlığının sitikolin etkisiyle daha iyi düzeyde kalabildiği görülmektedir. Sitikolin sinir zarlarının güçlenmesini sağlar. Nöradrenalin ve depomin seviyelerini arttırır. Oksidatif hasarı önler. Böylece hafıza kaybı yaşayan hastalarda sitikolin kan akış hızını artırdığı görülmektedir ve sitikolin ile ilgili yapılan araştırmalarda bilişsel düşüşü tersine çevirdiği görülmektedir. Beynin korunmasında oldukça etkilidir. Oksidatif stres, çevresel toksinler, otoimmün tepki gibi çok ciddi hücre hasarlarında sitikolin zarını korur ve beyinde elektrik akımının sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayarak omuriliği ve beynin göstermesi gereken tepkinin korunmasını sağlar.

Sitikolin alzheimer hastalarında kullanıldığı takdirde 3 aylık kullanımda hastalığın semptomlarının ciddi bir şekilde azaldığı görülmektedir. Aynı zamanda iyileşme belirtileri olarak beyinde kan akışını uyardığı, cinsel performansta artış sağladı da görülüyor. Bunların dışında Parkinson hastalığında, çoklu skleroz probleminde, inme tedavisinde, miyop, optik nöropati gibi problemlerde sitikolin kullanılır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir