Sitikolin Faydaları | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Faydaları

Sitikolin faydaları bilimsel araştırmalar ile kanıtlanmıştır ve sitikolinin insanlara birçok faydası olduğu bilim adamları tarafından kabul edilmiştir. Bu yüzden Alzheimer, demans, parkinson ve hafıza rahatsızlıkları yaşayan hastalar sitikolin ile tedavi oldukları zaman yaşam kalitelerini arttırmış olmaktadırlar.

Sitikolin Faydaları

Sitikolinin Alzheimer hastalığından miyopluğa kadar birçok sağlık probleminde insanlara çare olmaktadır.

Sitikolin beyni korur

Sitikolin beyni büyük ölçüde korumaktadır. Çünkü sitikolin beyindeki sinir hücrelerinin miyelin zarını korur ve güçlendirir. Bu sayede hayati önem arz eden nörotransmiterlerin sayısını arttırarak hem omiriliği hem de beyni stresörlere karşı korumaktadır.

Sitikolin Parkinsonu düzeltir

Parkinson hastalığına sahip fareler üzerinde yapılan bilimsel çalışmalarda sitikolin farelerin beyinlerindeki dopamin seviyesini yükseltme sonucunda bedenin kas sertliğini maksimum seviyede azaltmıştır. 80’li yıllardan beri yapılan çalışmalar devam etmiştir vee o yıllarda 10 hasta üzerinde yapılan çalışmada 5 hasta tedaviye olumlu cevap vermiştir.

Sitikolin Alzheimer’ı yavaşlatır

Alzheimer hastalığına yatkınlığı olanlar veya başlangıç evresinde olan hastalar sitikolinin faydalarından büyük ölçüde yararlanmaktadırlar. Laboratuvar ortamında yapılan araştırmalar sonucunda bilim insanları sitikolinin Alzheimer hastalığını yavaşlattığını tespi etmiştir. Bilim insanları 600’den fazla Alzheimer hastası üzerinde yaptıkları çalışmalarda olumlu sonuçlar elde etmişlerdir. Yapılan çalışmalarda asetilkolinesteraz inhibitörleri kullanılarak asetilkolinler parçalanmıştır. Fareler üzerinde yapılan çalışmalarda ise sitikolin, sinirlerin mutasyona uğramasını önlemiş ve beyindeki kan akışını arttırmıştır. Bilim insanlar sonuç olarak ise farelerdeki bilişsel bozuklukların azaldığını ve hafızaları kuvvetlenmese bile düzeldiği verilerini elde etmişlerdir.

Sitikolin miyopiyi minimum seviyelere indirir

Miyop, dünya üzerinde en fazla yaşanan görme kaybı sebebidir. Eğer insanlar uzaktaki nesneleri seçemiyor ve kelimeleri okuyamıyorsa bunun sebebi çok büyük ihtimaller miyoptur. Bilim adamları tarafından yapılan çalışmalarda sitikolin retinada yer alan dopamin seviyesini arttırarak miyopiyi minimum seviyelere indirmiştir.

Sitikolinin Yan Etkileri

Sitikolinin yan etkileri arasında en belirgin ve en yaygın olanı sindirim sisteminde ve sinir sistemindeki sorunlardır. Fakat bilim adamları tarafından fareler üzerinde yapılan çalışmalarda farelere yüksek dozlarda sitikolin verilmesine rağmen farelerde herhangi bir yan etki görülmemiştir. Fakat sitikolin içerdiği fosfordan dolayı uzun süreli kullanımda kretinini arttırarak böbrek mineralizasyonunu yükseltebilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir