Sitikolin Glutatyon Sentezini Uyarır | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Glutatyon Sentezini Uyarır

Glutatyon bedenimizin temizlenmesini ve arınmayı sağlayan yani detoks sürecinin ustası olarak bilinmektedir. Bağışıklık kazanmadan vücudun iltihaplanmayı önlenmesinde ve antioksidanların fedaisi olarak da bilinmektedir. Peki, sitikolin glutatyon sentezini uyarır mı, glutatyon nasıl kazanılır? bu konuda yazımızın bu içeriğinden bilgi alabilirsiniz.

Sağlıklı bir yaşam için yeterli glutatyon rezervinin vücudumuzda bulunması gerekiyor. Sağlıklı bir yetişkinin vücudunda sadece 10 gram kadar bu madde bulunuyor. Gıdalarla kazanabileceğiniz glutatyon miktarı ise günlük tüketimi ortalama 150 miligram kadar gıdalarda sağlayabileceğimiz glutatyondan ziyade beynimizin glutatyon hammaddesi olan güneşin ve glutamatı kullanarak vücut için yeterli oranda glutatyonu kendimiz üretebiliyoruz. Doğal üretilen miktar aşırı toksit yüklemesi ve metal yüklemesi olmadığı durumlarda genellikle yeterli olsa da yaş ilerledikçe glutatyon rezervi yeterli olmamakta ve detoks işlevleri için dışarıdan glutatyon sağlayabilecek veya vücudumuzun glutatyon üretmesine yardımcı olacak ek ilaçlar almak gerekebilir. Sitikolin yapılan incelemelerde görülüyor ki glutatyon sentezini uyarıyor ve vücudun her zaman kendini yenileyebilmesi için gerekli üretimin sağlanmasında etkili rol alıyor. Sitikolin glutatyon sentezini uyarır ve bu uyarı pek çok klinikte uygulanan deneylerle kanıtlanmıştır. Vücutta glutatyon üretimi teşvik edici maddeler arasında selenyum, çinko, C vitamini, E vitamini, zerdeçal gibi antioksidan güçleri alınmalıdır. Bunun yanı sıra lahanagiller, sarımsak ve soğan gibi besinleri de tüketmek glutatyon üretimi için önemlidir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir