Sitikolin-Hipertansiyon Etkisi | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin-Hipertansiyon Etkisi

Sitikolin, hipertansiyon ve bilişsel bozuklukları olan hastaların tedavisi için kullanılan ilaçlardan bir tanesidir. Sitikolin tedavisi hem sistolik hem de diyastolik kan basıncının iyileşmesinde ve seviyede değişkenliğin olumlu yönde olmasını sağlar. Sitikolin-hipertansiyon etkisi olan hastalarda uygulanan kullanımında herhangi bir sorun yaşanmadığı ve hastalara iyi geldiği tespit edilmiştir. 30 hasta üzerinde 24 saatlik yapılan bir deneyde hastaların kan basıncında olumlu etkiler görülmüştür. 4 haftalık sitikolin tedavisi sonrasında ortalama değerler de değişkenlik oluştuğu görülmüştür.

Sitikolin 4 haftalık tedaviden sonra hastalarda ciddi bir iyileşme eğrisi oluşturmaktadır. Sitikolin-hipertansiyon etkisi bu şekilde kanıtlanmış ve hastalarda yalnızca hipertansiyon tedavisinde değil yanı sıra bilişsel fonksiyon bozukluklarında, kilo kontrolü oluşturmada, akviye gıda olarak ve görme bozukluklarında sağlamış olduğu etkilerde de vücuda yararlı bir içeriğe sahip olduğu bilinmektedir.

Sitikolin içeriğinde bulunan sitil ve kolin sayesinde hızlı bir şekilde vücut tarafından emilim ve sentezlenmesi gerçekleştirilerek ayrışır. Beyin fonksiyonlarının düzenlenmesinde ve hücre yapısının kusursuz hale gelmesinde önemli bir takviye ilaçtır. Türkiye’de kullanımı yaygınlaşan sitikolin baştan parkinson ve alzheimer hastalıkları için kullanılmaktadır. Avrupa’da ve Amerika Birleşik Devletleri’nde de ilacın yaygın olarak kullanıldığı biliniyor. Özellikle de Avrupa ülkelerinde reçetesiz ilaçlar grubunda yer alıyor. Vücuda fayda sağladığı bilinen sitil’in ve kolin vücutta üretilen kimyasallardan çok daha hızlı bir şekilde hücre yüzeyine nüfus ediyor. Bu da hastanın hızlı bir şekilde iyileşmesinde etki gösteriyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir