Sitikolin İnsülin Konsantrasyonu | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin İnsülin Konsantrasyonu

Sitidin ve kolin’den oluşan sitikolin yapılan deneyler sonucunda insülin konsantrasyonu ile ilgili olumlu etki yarattığı görülmüştür. Sitikolin veya kolinerjik metabolitlerin atar dolaşımındaki fosfokoline katılarak insülini arttırarak konsantrasyonlarında insülin beta salgılanmasını sağlayan hücrelerini aktif hale gelmesinde etkilidir. Sitikolin bilişsel hafıza problemlerinde ve diyet takviyesi olarak da kullanılmaktadır. Bu vücutta rahat emilimi ve aktivasyonu ile kısa bir süre içerisinde hastanın problemlerinin giderilmesini sağlar. Vücutta üretilen sitikolinden daha hızlı bir şekilde aktif hale gelen sitikolin nörotransmitterlerin ve hücre yapı taşlarının üretimini arttırmakla görevlidir. Beyinde dopamin ve noradrenalin seviyesini arttırır. Beyin kan akış hızını güçlendirir ve daha fazla enerji üretimi için mitokondriye etki eder. Aynı zamanda hipertansiyon ve diyabet hastalıkları içinde asetilkolin’in etki ettiği bilinmektedir. Sitikolin insülin konsantrasyonu üzerinde de etkili olup diyabet hastalığının tedavisinde ya da önleyicisi olarak kullanılmaktadır.

Sitikolin insülin konsantrasyonu ve tansiyon problemlerinde ciddi bir şekilde düzenleyici özelliğe sahiptir. Sitidin ve kolin üretimi ile oluşan sitikolin seviyesini yiyecek türleri ile de arttırmak mümkündür. Kolin bakımından zengin besinler arasında yumurta, tavuk, sakatat, balık, kepekli tahıllar, bakliyatlar yer alıyor. Ancak vücuda alınan sitikolin vücutta üretilen sitikolin’den çok daha hızlı bir işleve sahiptir ve hissedilir derecede düzelme ortaya çıkar. Hastalığın ilerleyişini durdurma özelliği olmamasına rağmen yaşam kalitesinin yükselmesini sağlayan sitikolin Avrupa ülkelerinde de gıda takviyesi ve diyet ilacı olarak bilinmektedir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir