Sitikolin İnsülin Salınımı | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin İnsülin Salınımı

Sitikolin vücudun yenilenmesinde beyin hücrelerinin aktivasyonunun daha iyi düzeye gelmesinde en önemli etken haline gelmektedir. Kolin ve sitilin birleşmesi ile oluşan sitikolin dışarıdan gıda takviyesi veya ilaç olarak alınabilmektedir. Sitikolin insülin salınımı açısından bireylere olumlu etki oluşturuyor ve bu yapılan testlerle deneylerle kanıtlanmış bir durumdur. Sitikolin hipertansiyon üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Son yıllarda yapılan deneylerle sitikolin insülin salınımı konusunda başarılı bir etkisi olduğu gözlemleniyor ve insülin salınımının ilacın kullanımı ile birlikte arttığı gözleniyor. Sitikolin sağlık açısından yalnızca şeker ve tansiyon üzerinde etkili değildir. Bilişsel hafıza gücünü artıran bu takviye hafızayı keskinleştirir geliştirir ve bilişsel düzensizliği önler. Sitikolin 135 sağlıklı erişkin üzerinde yapılan çalışmalarla uzak ve zihinsel berraklığı arttırdığı görülmüştür. Vücutta üretilen sitikolin’den daha etkili olan takviye sitikolin ilacı ayrıca ağır zararlı madde kullanımının sonrasında da hem tedavi hem de önleyici olarak kullanılmaktadır.

Sitikolinin Faydaları

Sitikolin insülin salınımını arttırır ve vücutta diyabet ile mücadelede etkilidir. Beyni korur oksidatif stresten ve çevresel toksinlerden beyin hücrelerini arındırır. Sitikolin hücre zarını koruyarak nörotransmitter yoğunluğunu arttırır ve boyun omurilik üzerinde etkili olan stres faktörlerine karşı koruma sağlar.

Bilişsel fonksiyon bozukluğu olarak bilinen Alzheimer hastalığından da zihinsel performansı arttırdığı ve beyinde kan akışını uyardığı bilinmektedir. Aynı zamanda enflamatuar molekül seviyesinin kesilmesini de sağlar. Parkinson hastalığında etkili olduğu bilinen sitikolin çoklu skleroz ve uyuşturucu bağımlılıklarında da kullanılır.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir