Sitikolin Nasıl Kullanılır? | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Nasıl Kullanılır?

Sitikolin nasıl kullanılır öğrenmek için özellikle ilaç kutusunun içinden çıkan prospektüsü tamamen okumalısınız. Çünkü ilaç hakkında ve ilacın kullanımı hakkında en doğru bilgiler orada yazmaktadır. Biz bu yazımızda propektüste önemli noktalara değinerek sizler için biz özet oluşturduk.

Sitikolini kullanmaya başlamadan önce bir doktora başvurmak gerekiyor. Sürekli olarak kullandığınız ilaçlar ve aynı zamanda kronik bir rahatsızlığınız varsa doktorun bunları bilmesi gerekiyor. Çünkü sitikolin ile alınan ilaçlar, yan etkilerini arttırabilir ve başka sağlık problemlerine yol açabilir. İşte bu yüzden doktorunuza kullandığınız ilaçlar ve hastalıklarınız ile ilgili her türlü detayı vermeniz oldukça önemlidir. Eğer, reçetesiz veya reçeteli hiç fark etmez, bir ilaç kullanıyorsanız, bu ilaçlar ile sitikolini de aldığınız zaman uyuşmazlıklardan dolayı olumsuzluklar yaşayabilirsiniz. Ya kullandığınız ilaçların yan etkileri oldukça belirgin olmaya başlar ya da aldığınız ilaçların etkisini göremezsiniz.

Sitikolin Kaç Doz Alınmalı?

Sitikolini kullanırken reçetenizde yazan dozdan daha fazla kullanmayın. Çünkü sitikolini fazla kullanmak semptonların daha hızlı şekilde iyileşmesine yol açmaz. Aşırı dozda sitikolin kullanımı sonucunda zehirlenebilir veya yan etkileri hat safhada yaşayabilirsiniz.

Sitikolin Nasıl Saklanmalı?

Sitikolini oda sıcaklığında saklamanız önemlidir. Eğer ilacı buzdolabında saklıyorsanız, ilacın etkisini yitirmesine ve bozulmasına sebep olabilirsiniz. Sitikolini sıcaktan ve ışıktan uzak tutmanız gerekiyor.

Sitikolin Kullanırken Yan Etkileri

Sitikolin nasıl kullanılır konusunda size detaylı ve kısa bilgiler vermey çalıştık. Bir diğer öenmli nokta ise ilacın yan etkileri. Sitikolin kullanırken görülebilecek yan etkiler, kişiden kişiye göre değişmektedir. Bu yan etkiler kısa süreli ve az miktarlarda görülebilirken aynı zamanda yüksek miktarlarda ve uzun süreli olarak da görülebilir. Eğer yan etkilerden şikayetiniz varsa ve sizi olumsuz yönde etkiliyorsa direkt olarak reçeteyi yazan doktora görünmeniz gerekmektedir. Çünkü sağlık problemleriniz yüzünden veya kullandığınız diğer ilaçlardan dolayı bu yan etkilere maruz kalıyor olabilirsiniz. Parasempatik sistemin uyarılması ve minör hipotansif olarak etkilenmek sitikolin ilacının yan etkileri arasında yer almaktadır. Bilinçli bir ilaç kullanıcısı olarak bu yan etkilerden başka yan etkiler ile karşılaşırsanız bunu sağlık bakanlığına bildirmelisiniz.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir