Sitikolin Nedir? | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Nedir?

Sitikolin vücut için önemli olan fosfor moleküllerinin üretiminde önemli bir rol alır. Vücutta hücre zarlarını ve koruyucu sinir kaplama kılıfı oluşturmaktadır. Sitikolin nedir ve ne işe yarar gibi sorularla son zamanlarda karşı karşıya kalabilirsiniz. Vücutta ortaya çıkan bazı eksiklikler nedeniyle hastalık ve hastalıklardan korunmak amacıyla bazı vitaminler ve mineraller ilaçlar ile sağlanmaktadır. fosfodicolin ve fosfolipitlerin üretiminde de sitikolin önemli bir molekül olarak görev üstlenmektedir. Normal kolinden daha karmaşık yapıya sahip bir moleküldür. Beynin üretmiş olduğu doğal molekül ile aynıdır. Bu moleküllerden bahsederken bilim adamları karışıklığı engellemek amacıyla sitikolin olarak adlandırılan bu molekülü vücutta üretildiğinde CDP-colin olarak isimlendirmektedir.

Vücut bu molekülün nasıl geri dönüştürülebileceği hakkında kodlanmış bilgiye sahiptir. Sitidin ve kolin olarak iki birleşik salgı halinde bulunan bu molekül kan ve beyin bariyerini aştıktan sonra beyindeki nöronları tekrar birleşim yapmak için kullanılır. Bu molekül vücutta sinir ve beyin hücrelerinin düzgün ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Sitikolin Nedir Ve Vücuttaki Görevi Nelerdir?

Sitikolin nedir ve nasıl bir moleküldür sorusunu yanıtladıktan sonra bu molekülün vücutta sağlamış oldu etki nedir araştırabilirsiniz. Hücre yapı taşlarının üretimini sağlayan sitikolin aynı zamanda nörotransmitter üretimini arttırır. Asetilkolinin dışında beyindeki dopamin ve norepinefrini arttırır. Beyne giden kan akışını hızlandırır ve daha fazla enerji üretmek için mitokondri uyarısını sağlar. Sinir hücrelerini koruyan miyelin adı alan koruyucu zararları besler ve korur. Ayrıca enzim salgılanmasının da sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlar.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir