Sitikolin Nedir | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Nedir

Sitikolin fosfatidilkolin ve fosfolipitlerin üretiminde önemli olan moleküllerden biridir. Bu molekül hücre zarlarını koruyan ve koruyucu sinir kaplamaları oluşturan bir özelliğe sahiptir. Sitikolin nedir, ne için kullanılır bilgi alarak küçük yaştan itibaren kullanabilirsiniz. Takviye olarak alındığında vücutta üretilen kolinden çok daha karmaşık bir moleküldür ve beynin doğal ürettiği ile aynı etkiyi daha hızlı bir şekilde sağlar. Sitikolinden bahsedilirken bilim adamları sitikolin olarak tedavi uyguladığında bu ismi vermiş vücutta üretildiğinde cdp-kolin olarak isimlendirilmişlerdir. Vücutta sitikolin geri dönüştürülebilir ve ek olarak kullanıldığında sitidin ve kolin olarak iki birleşik salgılarlar. Bu ürünler kan ve beyin bariyerini hızlı bir şekilde geçer. Beyinde nöronlar ile etkileşim halinde gelir. ATP yapmak için kullanırlar ve bazı yararlar oluştururlar. Asetilkolin kolin ve sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlayan diğer nörotransmitter moleküllerini güçlendirirler. Sinyallerin doğru bir şekilde iletilmesinde rol alır. Bilişsel fonksiyon bozukluklarında dikkat performansını arttırma da ve buna benzeyen pek çok problem ile mücadelede görev alırlar.

Sitikolin Nasıl Kullanılır?

Sitikolin nedir, nasıl kullanılır pek çok kişi bilgi almak istiyor. Ağız yoluyla kullanılan gıda tavsiyelerinden bir tanesidir. Avrupa ülkelerinin pek çoğunda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde gıda takviyesi olarak kullanılmaktadır. Reçetesiz satılan ilaçlar grubunda yer alan sitikolinin pek çok görevi bulunuyor. Hücresel yapı taşlarının üretiminde görev alan sitikolin beyinde dopamin salınımını arttırır. Beyin ve kan akış hızını arttırır. Böylece daha fazla enerji üretimi için mitokondriyi uyarır. Sitikolin miyalin adı verilen koruyucu sinir tabakasını oluşturan fosfatidilkolinlerin korunmasında görev üstlenir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir