Sitikolin Sinir Hücre Zarı İşlevselliğini İyileştirir | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Sinir Hücre Zarı İşlevselliğini İyileştirir

Sitikolin bir gıda takviyesi olarak kullanılır. Beyin hücre onarımına yardımcı olan bu takviye sinir hücre zarının hem yapısını hem de işlevini arttırarak vücuda büyük bir fayda sağlar. Sinirler arası geçişin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan sitikolin birçok birey için vazgeçilmez ürünler arasında yer alır. Sitikolin sinir hücre zarı işlevselliğini iyileştirir. Bu durum pek çok deney ve bireyde uygulanan çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Temel besin olan kolinin farklı bir formu olarak kullanılan sitikolin bilişsel kusurları, erken evre alzheimer hastalığına, verimsiz hafızası olan bireylerin unutkanlık ve benzeri problemlerini ortadan kaldırmayı vaat etmektedir. Sitikolin inme hastalarında kullanılmış ve bugüne kadar yapılan çalışmaların hiçbiri kesin olmamakla birlikte etkisini pek çok bireyde rahatlıkla gözlenebildiği bir üründür. Sitikolin vücut tarafından kolayca emilir ve kan beyin bariyerini geçerek vücutta etkisini kısa sürede gösterir. Sodyum tuzu olarak kullanılır. Sitikolin diyet takviyesi ve beyin zarı onarımına yardımcı olabilecek özellikte olduğu için beyin hücre zarının hem yapısal bütünlüğünü koruduğunu hem de işlevsel olarak gelişmiş bir hale gelmesini sağladığı bilinmektedir. Ayrıca görme bozukluklarında da sitikolin ciddi bir etki sağlar. Hastalıkların ilk evresinde çok daha hızlı iyileşmeyi sağlayan bu ilaç ilerlemiş evrelerde de hastalığın semptomlarının hafifletilmesi ve hastalığın seyrinin yavaşlaması için kullanılır. Sitikolin hakkında yapılan araştırmalarda pek çok bireyin erken yaşta bilişsel kayıp yaşamasını engellediği görülüyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir