Sitikolin Ve Omega-3 Kombinasyonu - Sinerjik Etki | Sitikolin Nedir ?

Sitikolin Ve Omega-3 Kombinasyonu – Sinerjik Etki

Fosfolipitler genel olarak beyin fonksiyonunun normal seviyeye gelmesi için kullanılır. Hücre içi ortamın korunması için çeşitli sinyal yolları oluşturur ve bu görevini üstlenirken öncü bir rol alan hücre zarlarını yapısal birleşenler oluşturur. Sitikolin ve omega-3 kombinasyonu sinerjik etki oluşturarak fosfatidilkolin oluşumuna etken olarak kullanılır. Fosfatidilkolin en fazla fosfolipitlerin içerisinde bulunmaktadır.

Sitikolin ve omega-3 kombinasyonu sinerjik etki serebral iskemi nöroprotektif etkiler göstermektedir. Bu çalışmalar çeşitli hayvanlar üzerinde denenmiştir. Oral sitikolin ve DHA tedavisinin bilişsel eksikliklerin iyileşmesi üzerinde büyük bir etkisi olduğu araştırılmaktadır. 20 dakikalık iki taraflı olarak uygulanan deney ile izlenmiş ve sitikolinin oluşturmuş olduğu omega-3 kombinasyonu ile hücre ölümlerinin önüne geçilmiştir. Bu durumda beyin fonksiyonları üzerinde bu kombinasyonun hafıza eksikliklerini iyileştirmek açısından ciddi faydaları olduğu bilinmektedir.

Sitikolin beyin hücrelerinin yaşlanmasını önler ve beyin sinirleri arasındaki nörotransmitter görevi görür. Bu akımın hızlı ve normal seviyede kalmasını sağlayarak hücre zarını yıpranmadan korur. Bilimsel olarak açıklanmış pek çok faydası ile sitikolin ve omega-3 kombinasyonu sinerjik etki oluşturur. İnsan sağlığı üzerinde büyük bir önem taşır. Özellikle bilinç kaybına neden olan hastalıklar konusunda büyük bir tedavi edici etkisi vardır. Hastalığın tamamen tedavisinin sağlanması da ilerleyişindeki semtptonların etkisinde yavaşlama meydana gelir. Bu nedenle alzheimer ve damar hastalıklarında sitikolin kullanılır.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir