Sitikolinin Diyabete Etkisi | Sitikolin Nedir ?

Sitikolinin Diyabete Etkisi

Sitikolin etkileri yapılan klinik deneylerle kanıtlanmıştır. Pek çok hayvan da ve insan da yapılan araştırmalarda sitikolinin diyabete etkisi incelenmiş ve fayda sağladığı görülmüştür. Sitikolin herhangi bir yan etkisi bulunmayan Avrupa’da diyet takviyesi olarak kullanılan hatta reçetesiz satılan ilaç grubunda yer almaktadır. Sağlamış olduğu yararlar bireylerin daha iyi bir yaşam sürebilmeleri için yeterlidir.

Sitikolin sinir yenilenmesini artırmakta ve sinirlerin tedavi edilmesinde önemli bir üründür. Bunun dışında sitikolinin diyabete etkisi olduğu ve diyabetik nöropatik ağrı içinde potansiyel bir ilaç olarak kullanılabileceği görülmektedir. Diyabet tedavisi için yapılan çalışmalarda öncelikli olarak sinir rejenerasyonu arttırmak ve sinir dejenerasyonuna önlemek tedavinin ilk aşaması olarak görülmektedir. Sitikolin tek başına kombinasyon halinde nöropatik ağrı üzerinde etki sağlıyor. Ayrıca tip 2 diyabette de streptozotocin sağlanarak diyabetin seviyesinin üstünden duruma getirilmesi mümkün olmuştur. Oksidatif stres, siyatik sinir de değerlendirilmiş ve parametrik seviyelerinde artış oluşurken histolojik çalışmalarda sinirlerin iyi düzeye geldiği görülmüştür. Sitikolin ve düşük doz kombinasyonlu diyabetik nöropatik ağrılar engellendiği görülüyor. Parametreler açısından değerlendirilen bu durum sitikolinin diyabete etkisi konusunda %100 emin olunmuştur.

sitikolin Avrupa’da ve dünyanın pek çok ülkesinden reçetesiz satılan gıda takviyeleri arasında yer almaktadır bilişsel hafıza düzenlemeden kilo kontrolünde çeşitli hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde Parkinson hastalığında hastalığın seyrinin azaltılmasında kullanıldığı bilinmektedir. Diyabet üzerinde etkili olan sitikolin her yaşta birey için uygun bir ilaçtır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir