Sitikolinin Glokoma Etkisi | Sitikolin Nedir ?

Sitikolinin Glokoma Etkisi

Glokom gözde karşılaşılan bir hastalıktır. Glokom nedir, tedavisi nasıl yapılır? pek çok kişi bu konuda sorularına cevap aramaktadır. Sitikolinin glokoma etkisi bulunmaktadır ve halk arasında göz tansiyonu olarak bilinmektedir. Sinsi bir hastalık olan glokom belirti göstermeksizin ilerler ve körlüğe varan görme sorunlarına sebebiyet verir. Tansiyon ve göz tansiyonu üzerinde etkisi yapılan deneylerle kanıtlanmış olan gıda takviyesi olarak kullanıldığı durumlarda hastalığın olmasını engeller ve hastalık oluştuğunda kullanılmaya başladığında hastalığın semptomlarını azalmasına etki eder. Glokom ciddi bir rahatsızlıktır ve bu hastalığın göz içi sıvısının dışarı boşaltım kanallarına yapısal tıkanıklık oluşması ile meydana geldiği bilinmektedir. Sıvının yeteri kadar akmaması göz içindeki basıncın artmasına neden olur.

Göz içi basıncın artması da gözde önemli olan sinirleri bozduğu ve körlüğe neden olduğu bilinmektedir. Bir anda oluşan bir problem değildir. Bu nedenle kolinin etkisi oldukça fazladır. Hastalığa yakalanmadan önce koruma amaçlı kullanıldığı takdirde hastalığın oluşması önlenir veya çok daha uzun sürede seyrettiği ortaya çıkar. Yıllar içinde devam edebilen glokom erken tanıda tedavi şansı olan ancak hastalık ilerledikçe geri dönüşüm söz konusu olabilecek bir problem değildir. Ailesinde glokom hikayesi bulunan kişiler, diyabet gibi risk taşıyan bireylerde glokoma karşı daha dikkatli olunması gerekiyor ve hastalığa yakalanmamak için sitikolin kullanımına özen göstermek gerekiyor. Pek çok etkisi ile bilinen sitikolinin etkisi oldukça fazladır ve önleyici, tedavi edici olduğu görülmektedir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir