Sitikolinin İştah Üzerindeki Etkisi | Sitikolin Nedir ?

Sitikolinin İştah Üzerindeki Etkisi

Sitikolinin insan beyin fonksiyonları üzerinde etkisi kanıtlanmış önemli takviye olduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra sitikolin iştah kontrolü konusunda da bireylere büyük bir fayda sağlamaktadır. 6 Hafta sitikolin kullanan bireylerin iştah derecelerinde ciddi bir azalma oluştuğu görülmektedir. Potansiyel olarak yararlı olduğu tespit edilen bu madde sayesinde kilo kontrolü sağlanabilmektedir. Obezite problemi ile başa çıkılabilmektedir. Sitikolinin iştah üzerindeki etkisi gözlemlenirken diğer taraftan da beyin gücünün artması için etki sağlar.

Sitikolinin iştah üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Çeşitli bilişsel güçlendirici etkisi olan sitikolin aynı zamanda besin isteği ve yeme beyin tepkilerini üzerinde olumlu etki gösterdiği de bilinmektedir. Beyin dopamin düzeylerini arttırarak yeme eğilimini azaltır. Fonksiyonel olarak çalışmalar incelendiğinde yüksek kalorili gıdalar, iştah dereceleri, ağırlık ve kortiko-limbik tepkimelerdeki değişiklikler üzerinde 6 hafta süreyle sitikolin kullanılması sonucu iştah düşüşü oluştuğu gözlenmektedir. Kilo durumunda önemli bir değişiklik olmamasına rağmen ilacın kullanımına devam edildiği takdirde yeme isteğinin azalması ve bireyin kilo kaybetmesi gözlenebilir.

Özellikle yaşlı bireylerde aşırı iştah nedeniyle hızlı kilo alımı ortaya çıkabilmektedir. Kilo alımının önüne geçebilmek için yapılması gereken ise hem beyin gücünü arttırmak hem de kilo kontrolünü sağlayabilmek için iştah üzerinde olumlu etki sağlayan sitikolin kullanımıdır. Sitikolinin iştah üzerindeki etkisi incelendikten sonra bu ilacın orta yaşlı bireylerde hem kilo kontrolünü sağlamak hem de zihinsel olarak bireyin yıpranmasını engellemek için kullanıldığı görülmektedir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir